AcasăBucurești S3CAEN 1089COSMO PHARM SRL

Profil de firmă

COSMO PHARM SRL

CUI 6058303 · SRL · Reg. Com. J1994015215405 · București, București S3

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J1994015215405

📍 Calea CALARASILOR 5, București

CAEN 1089 Fabricarea altor produse alimentare n.c.a.

🏆 Vezi topul firmelor de fabricarea altor produse alimentare n.c.a. din București S3

plătitor TVA #16 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
33.039.739 lei
▲ 41,9% vs anul precedent
Rezultat net
8.373.115 lei
▲ 73,9% vs anul precedent
Marjă netă
25,3%
Angajați
46
▲ 9,5% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+42%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, COSMO PHARM SRL a realizat o cifră de afaceri de 33.039.739 lei, în creștere puternică (+41,9%) față de 2024.

Profitul net a fost de 8.373.115 lei, adică o marjă netă de 25,3% — peste mediana industriei (5,2%).

Echipa numără 46 angajați, iar fiecare generează în medie 718.255 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 1089, 265 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 1,45%.

Cifra de afaceri (lei)6,3 mil20166,9 mil20178,2 mil20189,3 mil201912,4 mil202012,9 mil202114,8 mil202216,9 mil202323,3 mil202433,0 mil2025
Rezultat net (lei)558k2016902k2017948k20181,3 mil20192,8 mil20202,9 mil20213,4 mil20222,2 mil20234,8 mil20248,4 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 33.039.739 lei 8.373.115 lei 25,3% 46 33.930.988 lei 12.379.527 lei 21.832.729 lei
2024 standard 23.281.398 lei 4.814.670 lei 20,7% 42 24.762.703 lei 6.951.540 lei 17.924.615 lei
2023 standard 16.903.221 lei 2.201.412 lei 13,0% 46 18.261.568 lei 2.240.875 lei 16.109.944 lei
2022 standard 14.772.557 lei 3.366.875 lei 22,8% 33 17.244.016 lei 6.600.135 lei 10.701.786 lei
2021 standard 12.910.333 lei 2.860.066 lei 22,2% 31 12.141.623 lei 2.900.097 lei 9.277.433 lei
2020 standard 12.362.822 lei 2.810.169 lei 22,7% 27 12.203.040 lei 4.300.649 lei 7.958.132 lei
2019 standard 9.318.491 lei 1.324.207 lei 14,2% 29 9.958.668 lei 3.556.526 lei 6.452.773 lei
2018 standard 8.241.133 lei 947.509 lei 11,5% 28 8.695.598 lei 2.920.091 lei 5.901.772 lei
2017 standard 6.882.855 lei 902.105 lei 13,1% 22 7.248.930 lei 1.991.947 lei 5.361.867 lei
2016 standard 6.321.688 lei 558.120 lei 8,8% 15 7.926.583 lei 2.952.385 lei 5.071.168 lei
Industria: CAEN 1089 — Fabricarea altor produse alimentare n.c.a. · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri104.700 lei776.471 lei 3.925.203 lei33.039.739 lei
Marjă netămediana industriei: 5,2% 25,3%

265 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 DR. OETKER RO SRL Argeș 483.516.022 lei ⚔️ duel #2 ROMPAK SRL Iași 218.585.593 lei ⚔️ duel #3 EXPERTAROM FOOD INGREDIENTS SRL Sibiu 180.837.666 lei ⚔️ duel #4 HERBAGETICA SRL Brașov 77.826.795 lei ⚔️ duel #5 DACIA PLANT SRL Brașov 75.744.032 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~8.668 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (8.373.115 lei) către cei 46 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 718.255 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești COSMO PHARM SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

COSMO PHARM SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Calea CALARASILOR 5, București, București S3
Nr. Reg. Com.: J1994015215405
CUI: 6058303

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre COSMO PHARM SRL
Ce cifră de afaceri are COSMO PHARM SRL?

În 2025, COSMO PHARM SRL a avut o cifră de afaceri de 33.039.739 lei.

Ce profit a avut COSMO PHARM SRL?

În 2025, COSMO PHARM SRL a raportat un profit net de 8.373.115 lei.

Câți angajați are COSMO PHARM SRL?

COSMO PHARM SRL avea 46 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul COSMO PHARM SRL?

Sediul social al COSMO PHARM SRL este în Calea CALARASILOR 5, București, București S3.

Care este CUI-ul COSMO PHARM SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al COSMO PHARM SRL este 6058303, iar numărul de la Registrul Comerțului este J1994015215405.

Este COSMO PHARM SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, COSMO PHARM SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru COSMO PHARM SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii