AcasăBucurești S2CAEN 4666EUTRON INVEST ROMANIA SRL

Profil de firmă

EUTRON INVEST ROMANIA SRL

CUI 4096491 · SRL · Reg. Com. J40/14377/1993 · București, București S2 · din 2026

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J40/14377/1993

📍 B-dul LACUL TEI 69, București

CAEN 4666 Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou

🏆 Vezi topul firmelor de comerț cu ridicata al altor mașini... din București S2

plătitor TVA #2 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
46.723.616 lei
▲ 1,4% vs anul precedent
Rezultat net
325.380 lei
▼ 76,7% vs anul precedent
Marjă netă
0,7%
Angajați
98
▲ 2,1% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, EUTRON INVEST ROMANIA SRL a realizat o cifră de afaceri de 46.723.616 lei, aproximativ la nivelul anului 2024.

Profitul net a fost de 325.380 lei, adică o marjă netă de 0,7% — sub mediana industriei (9,6%).

Echipa numără 98 angajați, iar fiecare generează în medie 476.772 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 4666, 80 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 17,93%.

Cifra de afaceri (lei)34,6 mil201630,5 mil201739,7 mil201835,8 mil201939,8 mil202042,3 mil202142,5 mil202242,8 mil202346,1 mil202446,7 mil2025
Rezultat net (lei)2,2 mil2016926k2017934k2018598k20191,5 mil20201,6 mil20211,8 mil20221,7 mil20231,4 mil2024325k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 46.723.616 lei 325.380 lei 0,7% 98 17.947.808 lei 9.970.117 lei 8.289.031 lei
2024 standard 46.060.526 lei 1.395.291 lei 3,0% 96 18.263.545 lei 9.997.847 lei 8.408.061 lei
2023 standard 42.822.251 lei 1.749.282 lei 4,1% 90 16.580.396 lei 8.863.007 lei 7.556.247 lei
2022 standard 42.509.041 lei 1.790.373 lei 4,2% 96 19.190.573 lei 9.837.595 lei 9.176.530 lei
2021 standard 42.277.578 lei 1.624.251 lei 3,8% 97 27.112.334 lei 16.653.934 lei 10.333.524 lei
2020 standard 39.815.221 lei 1.493.228 lei 3,8% 104 19.176.564 lei 9.574.357 lei 9.446.115 lei
2019 standard 35.837.069 lei 598.102 lei 1,7% 123 17.788.358 lei 8.736.069 lei 9.244.786 lei
2018 standard 39.698.689 lei 933.964 lei 2,4% 126 19.213.074 lei 10.010.207 lei 9.488.787 lei
2017 standard 30.478.684 lei 925.500 lei 3,0% 110 21.054.606 lei 12.069.261 lei 9.296.661 lei
2016 standard 34.558.022 lei 2.249.889 lei 6,5% 105 17.376.894 lei 8.105.495 lei 9.371.161 lei
Industria: CAEN 4666 — Comerț cu ridicata al altor mașini și echipamente de birou · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri135.198 lei325.801 lei 1.293.563 lei46.723.616 lei
Marjă netămediana industriei: 9,6% 0,7%

80 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 M.G.T. EDUCATIONAL SRL București S1 65.916.291 lei ⚔️ duel #3 SITLINE TECHNOLOGY SRL Cluj 40.621.092 lei ⚔️ duel #4 INTIS TEA S.R.L. București S4 16.299.088 lei ⚔️ duel #5 ROT -SOFTWARE MILLENIUM SRL București S1 14.795.853 lei ⚔️ duel #6 K M P VEST SRL Cluj 10.097.824 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

OPUS MIXTUM SRL

CLINICA OPUS MED SRL

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~158 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (325.380 lei) către cei 98 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 476.772 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești EUTRON INVEST ROMANIA SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

EUTRON INVEST ROMANIA SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: B-dul LACUL TEI 69, București, București S2
Nr. Reg. Com.: J40/14377/1993
CUI: 4096491

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre EUTRON INVEST ROMANIA SRL
Ce cifră de afaceri are EUTRON INVEST ROMANIA SRL?

În 2025, EUTRON INVEST ROMANIA SRL a avut o cifră de afaceri de 46.723.616 lei.

Ce profit a avut EUTRON INVEST ROMANIA SRL?

În 2025, EUTRON INVEST ROMANIA SRL a raportat un profit net de 325.380 lei.

Câți angajați are EUTRON INVEST ROMANIA SRL?

EUTRON INVEST ROMANIA SRL avea 98 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul EUTRON INVEST ROMANIA SRL?

Sediul social al EUTRON INVEST ROMANIA SRL este în B-dul LACUL TEI 69, București, București S2.

Care este CUI-ul EUTRON INVEST ROMANIA SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al EUTRON INVEST ROMANIA SRL este 4096491, iar numărul de la Registrul Comerțului este J40/14377/1993.

Este EUTRON INVEST ROMANIA SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, EUTRON INVEST ROMANIA SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru EUTRON INVEST ROMANIA SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii