AcasăBucurești S6CAEN 161AGROTITAN CEREAL SRL

Profil de firmă

AGROTITAN CEREAL SRL

CUI 26129433 · SRL · Reg. Com. J23/2297/2009 · București, București S6 · din 2025

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J23/2297/2009

📍 Bld Timișoara 26, București

CAEN 161 Activități auxiliare pentru producția vegetală

🏆 Vezi topul firmelor de activități auxiliare pentru... din București S6

plătitor TVA #28 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
10.988.578 lei
▼ 12,7% vs anul precedent
Rezultat net
-4.972.588 lei
▼ 24,6% vs anul precedent
Marjă netă
-45,3%
Angajați
44
▲ 0,0% vs anul precedent
E9/100
Scor de sănătate financiară

Risc ridicat

• Capitaluri proprii negative — datoriile depășesc activele acționarilor.

• Pierdere netă în 2025.

• Pierderi în doi ani consecutivi.

• Datoriile depășesc activele totale.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, AGROTITAN CEREAL SRL a realizat o cifră de afaceri de 10.988.578 lei, în scădere (-12,7%) față de 2024.

Firma a înregistrat o pierdere netă de 4.972.588 lei în 2025.

⚠️ Pierderi în doi ani consecutivi — presiune reală pe continuitate.

Echipa numără 44 angajați, iar fiecare generează în medie 249.740 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

⚠️ Capitaluri proprii negative — datoriile depășesc ce dețin acționarii; semnal de risc pentru parteneri și creditori.

⚠️ Datoriile depășesc activele totale raportate.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 161, 880 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,74%.

Cifra de afaceri (lei)6,5 mil20166,8 mil20176,4 mil20186,6 mil20196,5 mil20208,0 mil202113,4 mil202211,0 mil202312,6 mil202411,0 mil2025
Rezultat net (lei)-625k2016155k2017-653k2018-671k2019-1,8 mil2020-2,3 mil20212,5 mil2022514k2023-4,0 mil2024-5,0 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 10.988.578 lei -4.972.588 lei -45,3% 44 41.565.732 lei 62.575.733 lei -20.566.913 lei
2024 standard 12.587.854 lei -3.991.109 lei -31,7% 44 37.241.898 lei 53.414.091 lei -15.594.325 lei
2023 standard 10.988.126 lei 514.159 lei 4,7% 33 27.242.712 lei 38.959.155 lei -11.603.216 lei
2022 standard 13.429.802 lei 2.539.120 lei 18,9% 34 29.236.332 lei 41.498.380 lei -12.117.375 lei
2021 standard 7.955.402 lei -2.278.246 lei -28,6% 37 26.584.754 lei 41.352.732 lei -14.565.146 lei
2020 standard 6.527.841 lei -1.769.377 lei -27,1% 43 20.624.200 lei 33.107.001 lei -12.286.900 lei
2019 standard 6.554.402 lei -671.491 lei -10,2% 34 27.353.251 lei 38.028.748 lei -10.517.523 lei
2018 standard 6.365.126 lei -652.571 lei -10,3% 35 20.038.819 lei 30.029.131 lei -9.846.033 lei
2017 standard 6.849.580 lei 155.295 lei 2,3% 34 12.797.261 lei 22.054.271 lei -9.193.462 lei
2016 standard 6.543.543 lei -625.425 lei -9,6% 35 11.428.549 lei 20.750.681 lei -9.348.757 lei
Industria: CAEN 161 — Activități auxiliare pentru producția vegetală · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri91.730 lei349.720 lei 1.316.399 lei10.988.578 lei
Marjă netămediana industriei: 5,5% -45,3%

880 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 AGRONOR SRL Satu Mare 59.697.817 lei ⚔️ duel #2 MASCHINENRING SRL Caraș-Severin 50.389.511 lei ⚔️ duel #3 V & G OIL 2002 SRL Vrancea 41.704.884 lei ⚔️ duel #4 FERMIER ÎN ȚARA MEA COOPERATIVA AGRICOLĂ București S1 41.347.063 lei ⚔️ duel #5 TAR FARMING SERVICE S.R.L. Arad 40.945.153 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

MEGA IMAGE SRL

TERANOVA NALBANT S.A.

RODBUN GRUP S.A.

AGRO TRUST INTERNATIONAL SRL

VECTOR AESTHETIC SRL

PSS GLOBAL S.R.L.

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

🏛 Ești AGROTITAN CEREAL SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

AGROTITAN CEREAL SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Bld Timișoara 26, București, București S6
Nr. Reg. Com.: J23/2297/2009
CUI: 26129433

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre AGROTITAN CEREAL SRL
Ce cifră de afaceri are AGROTITAN CEREAL SRL?

În 2025, AGROTITAN CEREAL SRL a avut o cifră de afaceri de 10.988.578 lei.

Ce profit a avut AGROTITAN CEREAL SRL?

În 2025, AGROTITAN CEREAL SRL a raportat o pierdere netă de 4.972.588 lei.

Câți angajați are AGROTITAN CEREAL SRL?

AGROTITAN CEREAL SRL avea 44 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul AGROTITAN CEREAL SRL?

Sediul social al AGROTITAN CEREAL SRL este în Bld Timișoara 26, București, București S6.

Care este CUI-ul AGROTITAN CEREAL SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al AGROTITAN CEREAL SRL este 26129433, iar numărul de la Registrul Comerțului este J23/2297/2009.

Este AGROTITAN CEREAL SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, AGROTITAN CEREAL SRL are un scor de sănătate financiară E din 5 (risc ridicat). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru AGROTITAN CEREAL SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii