AcasăBucurești S4CAEN 2110FARMA CLASS INDUSTRY SRL

Profil de firmă

FARMA CLASS INDUSTRY SRL

CUI 22663519 · SRL · Reg. Com. J2007020435401 · București, București S4

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J2007020435401

📍 Str SOLD. DUMITRU MINCA 2-4, București

CAEN 2110 Fabricarea produselor farmaceutice de bază

🏆 Vezi topul firmelor de fabricarea produselor farmaceutice de bază din București S4

plătitor TVA #9 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
11.184.871 lei
▲ 8,5% vs anul precedent
Rezultat net
1.506.444 lei
▼ 31,5% vs anul precedent
Marjă netă
13,5%
Angajați
21
▼ 8,7% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, FARMA CLASS INDUSTRY SRL a realizat o cifră de afaceri de 11.184.871 lei, în creștere moderată (+8,5%) față de 2024.

Profitul net a fost de 1.506.444 lei, adică o marjă netă de 13,5% — peste mediana industriei (8,0%).

Echipa numără 21 angajați, iar fiecare generează în medie 532.613 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează peste mediana industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 2110, 22 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,76%.

Cifra de afaceri (lei)5,6 mil20167,5 mil20177,4 mil20188,6 mil20199,4 mil20209,5 mil20219,5 mil20229,3 mil202310,3 mil202411,2 mil2025
Rezultat net (lei)920k20162,0 mil20171,7 mil20183,0 mil20192,7 mil20203,1 mil20213,6 mil20222,0 mil20232,2 mil20241,5 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 11.184.871 lei 1.506.444 lei 13,5% 21 14.561.625 lei 1.834.758 lei 12.739.105 lei
2024 standard 10.305.797 lei 2.198.360 lei 21,3% 23 17.182.487 lei 2.464.904 lei 14.721.976 lei
2023 standard 9.333.715 lei 1.988.396 lei 21,3% 23 15.218.148 lei 1.586.221 lei 13.635.572 lei
2022 standard 9.512.083 lei 3.567.381 lei 37,5% 28 13.713.142 lei 1.959.495 lei 11.755.872 lei
2021 standard 9.530.114 lei 3.053.963 lei 32,0% 26 15.278.426 lei 2.475.904 lei 12.805.818 lei
2020 standard 9.394.822 lei 2.666.729 lei 28,4% 27 13.418.480 lei 3.250.096 lei 10.169.897 lei
2019 standard 8.560.154 lei 2.984.180 lei 34,9% 29 11.425.935 lei 3.391.872 lei 8.035.799 lei
2018 standard 7.421.457 lei 1.747.277 lei 23,5% 31 8.407.556 lei 3.365.594 lei 5.051.619 lei
2017 standard 7.460.502 lei 1.970.214 lei 26,4% 32 6.771.768 lei 3.475.084 lei 3.304.341 lei
2016 standard 5.612.707 lei 919.609 lei 16,4% 26 5.703.717 lei 4.388.663 lei 1.334.127 lei
Industria: CAEN 2110 — Fabricarea produselor farmaceutice de bază · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri323.586 lei1.470.779 lei 36.827.101 lei11.184.871 lei
Marjă netămediana industriei: 8,0% 13,5%

22 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 ANTIBIOTICE SA Iași 645.275.929 lei ⚔️ duel #2 ROMPHARM COMPANY SRL Ilfov 400.360.199 lei ⚔️ duel #3 NOVARTIS PHARMACEUTICALS S.R.L. Mureș 163.884.923 lei ⚔️ duel #4 PASTEUR FILIALA FILIPESTI S.A. Prahova 108.110.697 lei ⚔️ duel #5 B.BRAUN PHARMACEUTICALS SA Timiș 61.033.443 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~3.416 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (1.506.444 lei) către cei 21 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 532.613 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești FARMA CLASS INDUSTRY SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

FARMA CLASS INDUSTRY SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str SOLD. DUMITRU MINCA 2-4, București, București S4
Nr. Reg. Com.: J2007020435401
CUI: 22663519

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre FARMA CLASS INDUSTRY SRL
Ce cifră de afaceri are FARMA CLASS INDUSTRY SRL?

În 2025, FARMA CLASS INDUSTRY SRL a avut o cifră de afaceri de 11.184.871 lei.

Ce profit a avut FARMA CLASS INDUSTRY SRL?

În 2025, FARMA CLASS INDUSTRY SRL a raportat un profit net de 1.506.444 lei.

Câți angajați are FARMA CLASS INDUSTRY SRL?

FARMA CLASS INDUSTRY SRL avea 21 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul FARMA CLASS INDUSTRY SRL?

Sediul social al FARMA CLASS INDUSTRY SRL este în Str SOLD. DUMITRU MINCA 2-4, București, București S4.

Care este CUI-ul FARMA CLASS INDUSTRY SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al FARMA CLASS INDUSTRY SRL este 22663519, iar numărul de la Registrul Comerțului este J2007020435401.

Este FARMA CLASS INDUSTRY SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, FARMA CLASS INDUSTRY SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru FARMA CLASS INDUSTRY SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii