AcasăVâlceaCAEN 2224KLASS COATING SYSTEM SRL

Profil de firmă

KLASS COATING SYSTEM SRL

CUI 22429829 · SRL · Reg. Com. J2009000318388 · Oraș Băbeni, Vâlcea

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J2009000318388

📍 Str UZINEI 65, Oraș Băbeni

CAEN 2224

🏆 Vezi topul firmelor de caen 2224 din Vâlcea

plătitor TVA #32 în Vâlcea #1 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
98.796.684 lei
▼ 1,8% vs anul precedent
Rezultat net
5.505.098 lei
▼ 27,3% vs anul precedent
Marjă netă
5,6%
Angajați
134
▲ 12,6% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, KLASS COATING SYSTEM SRL a realizat o cifră de afaceri de 98.796.684 lei, aproximativ la nivelul anului 2024.

Profitul net a fost de 5.505.098 lei, adică o marjă netă de 5,6%.

Echipa numără 134 angajați, iar fiecare generează în medie 737.289 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 2224, 108 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 9,72%.

Cifra de afaceri (lei)23,7 mil201637,7 mil201745,0 mil201844,6 mil201955,7 mil202078,4 mil202196,5 mil202295,0 mil2023100,6 mil202498,8 mil2025
Rezultat net (lei)683k20161,7 mil20173,3 mil20183,2 mil20193,9 mil20202,0 mil20214,1 mil20227,0 mil20237,6 mil20245,5 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 98.796.684 lei 5.505.098 lei 5,6% 134 39.120.779 lei 26.229.019 lei 12.787.543 lei
2024 standard 100.566.417 lei 7.573.437 lei 7,5% 119 34.567.841 lei 22.742.969 lei 11.702.353 lei
2023 standard 95.016.973 lei 7.034.615 lei 7,4% 110 32.583.076 lei 18.486.394 lei 13.912.177 lei
2022 standard 96.502.068 lei 4.126.519 lei 4,3% 106 27.764.532 lei 19.802.249 lei 7.993.080 lei
2021 standard 78.424.502 lei 2.040.277 lei 2,6% 105 26.164.436 lei 19.244.489 lei 6.034.888 lei
2020 standard 55.743.932 lei 3.939.241 lei 7,1% 79 17.067.123 lei 9.076.724 lei 6.494.610 lei
2019 standard 44.574.681 lei 3.188.230 lei 7,2% 79 16.634.390 lei 10.543.858 lei 4.081.229 lei
2018 standard 44.996.611 lei 3.297.317 lei 7,3% 73 17.383.304 lei 8.485.267 lei 6.380.156 lei
2017 standard 37.699.617 lei 1.698.709 lei 4,5% 62 14.713.495 lei 7.896.594 lei 3.797.941 lei
2016 standard 23.672.549 lei 683.281 lei 2,9% 43 11.472.681 lei 5.456.388 lei 2.095.905 lei
Industria: CAEN 2224 · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri336.028 lei970.604 lei 8.696.285 lei98.796.684 lei
Marjă netămediana industriei: 6,1% 5,6%

108 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#2 DECO PLAST SRL București S5 79.461.290 lei ⚔️ duel #3 WEST CO IMPEX SRL Sălaj 74.758.598 lei ⚔️ duel #4 LIPOPLAST SRL Timiș 71.833.309 lei ⚔️ duel #5 SC PANEL LAND S.R.L. Dâmbovița 54.201.272 lei ⚔️ duel #6 QUASAR INDUSTRIES SRL Hunedoara 50.140.127 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

UZINA MECANICA BABENI SA

ONEPLAST S.R.L.

METAL STORAGE S.R.L.

METKAR INDUSTRIE S.R.L.

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~1.956 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (5.505.098 lei) către cei 134 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 737.289 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești KLASS COATING SYSTEM SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

KLASS COATING SYSTEM SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str UZINEI 65, Oraș Băbeni, Vâlcea
Nr. Reg. Com.: J2009000318388
CUI: 22429829

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre KLASS COATING SYSTEM SRL
Ce cifră de afaceri are KLASS COATING SYSTEM SRL?

În 2025, KLASS COATING SYSTEM SRL a avut o cifră de afaceri de 98.796.684 lei.

Ce profit a avut KLASS COATING SYSTEM SRL?

În 2025, KLASS COATING SYSTEM SRL a raportat un profit net de 5.505.098 lei.

Câți angajați are KLASS COATING SYSTEM SRL?

KLASS COATING SYSTEM SRL avea 134 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul KLASS COATING SYSTEM SRL?

Sediul social al KLASS COATING SYSTEM SRL este în Str UZINEI 65, Oraș Băbeni, Vâlcea.

Care este CUI-ul KLASS COATING SYSTEM SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al KLASS COATING SYSTEM SRL este 22429829, iar numărul de la Registrul Comerțului este J2009000318388.

Este KLASS COATING SYSTEM SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, KLASS COATING SYSTEM SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru KLASS COATING SYSTEM SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii