AcasăBrașovCAEN 1082RAP CONFECTIONERY SRL

Profil de firmă

RAP CONFECTIONERY SRL

CUI 21727410 · SRL · Reg. Com. J2007001291084 · Oraș Ghimbav, Brașov · din 2026

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J2007001291084

📍 Str Aviatorilor 15, Oraș Ghimbav

CAEN 1082 Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase

🏆 Vezi topul firmelor de fabricarea produselor din cacao, a... din Brașov

plătitor TVA #3 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
103.577.832 lei
▲ 10,0% vs anul precedent
Rezultat net
65.765 lei
▼ 95,1% vs anul precedent
Marjă netă
0,1%
Angajați
122
▲ 2,5% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+10%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, RAP CONFECTIONERY SRL a realizat o cifră de afaceri de 103.577.832 lei, în creștere moderată (+10,0%) față de 2024.

Profitul net a fost de 65.765 lei, adică o marjă netă de 0,1% — sub mediana industriei (3,0%).

Echipa numără 122 angajați, iar fiecare generează în medie 848.999 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 1082, 223 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 9,45%.

Cifra de afaceri (lei)16,9 mil201618,6 mil201728,3 mil201856,1 mil201965,7 mil202089,6 mil2021115,7 mil2022103,9 mil202394,1 mil2024103,6 mil2025
Rezultat net (lei)289k2016151k2017324k20181,9 mil20192,8 mil20204,0 mil20215,8 mil20221,8 mil20231,3 mil202466k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 103.577.832 lei 65.765 lei 0,1% 122 67.383.208 lei 45.495.731 lei 15.923.630 lei
2024 standard 94.127.478 lei 1.348.779 lei 1,4% 119 53.275.615 lei 29.121.154 lei 15.853.065 lei
2023 standard 103.912.291 lei 1.788.739 lei 1,7% 143 48.595.511 lei 32.160.934 lei 14.504.286 lei
2022 standard 115.681.975 lei 5.754.621 lei 5,0% 103 44.387.389 lei 30.606.492 lei 12.715.548 lei
2021 standard 89.583.426 lei 4.022.833 lei 4,5% 25 37.492.102 lei 27.684.486 lei 9.734.347 lei
2020 standard 65.671.453 lei 2.811.724 lei 4,3% 38 30.185.934 lei 22.262.883 lei 7.974.674 lei
2019 standard 56.124.648 lei 1.860.768 lei 3,3% 104 36.562.031 lei 30.989.995 lei 5.649.790 lei
2018 standard 28.340.597 lei 323.525 lei 1,1% 92 20.808.828 lei 17.098.964 lei 3.789.928 lei
2017 standard 18.589.756 lei 151.398 lei 0,8% 77 10.429.492 lei 7.055.913 lei 3.466.402 lei
2016 standard 16.894.522 lei 289.193 lei 1,7% 76 9.939.781 lei 6.294.672 lei 3.321.927 lei
Industria: CAEN 1082 — Fabricarea produselor din cacao, a ciocolatei și a produselor zaharoase · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri177.232 lei569.314 lei 2.543.405 lei103.577.832 lei
Marjă netămediana industriei: 3,0% 0,1%

223 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 KANDIA DULCE SA București S5 291.174.758 lei ⚔️ duel #2 HEIDI CHOCOLAT SA Ilfov 163.853.951 lei ⚔️ duel #4 MARCO POLO VE SRL Argeș 32.239.679 lei ⚔️ duel #5 MIDANIF SRL Timiș 31.394.815 lei ⚔️ duel #6 YUKSEL IMPEX SRL Giurgiu 21.928.252 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~26 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (65.765 lei) către cei 122 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 848.999 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești RAP CONFECTIONERY SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

RAP CONFECTIONERY SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str Aviatorilor 15, Oraș Ghimbav, Brașov
Nr. Reg. Com.: J2007001291084
CUI: 21727410

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre RAP CONFECTIONERY SRL
Ce cifră de afaceri are RAP CONFECTIONERY SRL?

În 2025, RAP CONFECTIONERY SRL a avut o cifră de afaceri de 103.577.832 lei.

Ce profit a avut RAP CONFECTIONERY SRL?

În 2025, RAP CONFECTIONERY SRL a raportat un profit net de 65.765 lei.

Câți angajați are RAP CONFECTIONERY SRL?

RAP CONFECTIONERY SRL avea 122 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul RAP CONFECTIONERY SRL?

Sediul social al RAP CONFECTIONERY SRL este în Str Aviatorilor 15, Oraș Ghimbav, Brașov.

Care este CUI-ul RAP CONFECTIONERY SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al RAP CONFECTIONERY SRL este 21727410, iar numărul de la Registrul Comerțului este J2007001291084.

Este RAP CONFECTIONERY SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, RAP CONFECTIONERY SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru RAP CONFECTIONERY SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii