AcasăBucurești S1CAEN 7311BT PRODUCTION GROUP SRL

Profil de firmă

BT PRODUCTION GROUP SRL

CUI 17888876 · SRL · Reg. Com. J2005014539407 · București, București S1 · din 2025

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J2005014539407

📍 Str EMANOIL PORUMBARU 68, București

CAEN 7311 Activități ale agențiilor de publicitate

🏆 Vezi topul firmelor de activități ale agențiilor de publicitate din București S1

plătitor TVA #24 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
59.903.687 lei
▲ 0,3% vs anul precedent
Rezultat net
6.053.795 lei
▲ 54,6% vs anul precedent
Marjă netă
10,1%
Angajați
21
▲ 5,0% vs anul precedent
A89/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Grad de îndatorare ridicat (82%).

✓ Profit net în 2025.

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, BT PRODUCTION GROUP SRL a realizat o cifră de afaceri de 59.903.687 lei, aproximativ la nivelul anului 2024.

Profitul net a fost de 6.053.795 lei, adică o marjă netă de 10,1% — sub mediana industriei (23,8%).

Echipa numără 21 angajați, iar fiecare generează în medie 2.852.557 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Grad de îndatorare ridicat: datoriile reprezintă 82% din active.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 7311, 12.045 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,46%.

Cifra de afaceri (lei)45,7 mil201645,6 mil201748,1 mil201849,7 mil201941,0 mil202053,4 mil202155,0 mil202256,0 mil202359,7 mil202459,9 mil2025
Rezultat net (lei)3,1 mil20161,9 mil20173,3 mil20182,9 mil20192,6 mil20203,8 mil20212,9 mil20224,3 mil20233,9 mil20246,1 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 59.903.687 lei 6.053.795 lei 10,1% 21 29.351.680 lei 24.028.561 lei 6.116.315 lei
2024 standard 59.723.790 lei 3.916.291 lei 6,6% 20 25.410.714 lei 22.498.833 lei 5.393.860 lei
2023 standard 55.998.421 lei 4.332.599 lei 7,7% 19 25.772.225 lei 24.128.602 lei 5.782.269 lei
2022 standard 54.981.353 lei 2.898.533 lei 5,3% 19 30.079.158 lei 29.561.025 lei 2.961.053 lei
2021 standard 53.424.047 lei 3.822.721 lei 7,2% 20 26.427.855 lei 23.169.537 lei 10.050.820 lei
2020 standard 41.002.135 lei 2.645.667 lei 6,5% 21 20.829.523 lei 25.808.096 lei 6.428.099 lei
2019 standard 49.745.510 lei 2.934.660 lei 5,9% 23 22.758.071 lei 29.349.076 lei 9.482.333 lei
2018 standard 48.146.706 lei 3.286.769 lei 6,8% 24 21.266.425 lei 34.049.186 lei 7.942.411 lei
2017 standard 45.631.816 lei 1.893.242 lei 4,1% 25 18.439.233 lei 39.152.697 lei 4.655.642 lei
2016 standard 45.701.456 lei 3.058.815 lei 6,7% 25 20.615.050 lei 26.163.655 lei 3.121.215 lei
Industria: CAEN 7311 — Activități ale agențiilor de publicitate · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri67.576 lei192.842 lei 460.541 lei59.903.687 lei
Marjă netămediana industriei: 23,8% 10,1%

12.045 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 B.V. McCann-Erickson SRL București S1 388.658.333 lei ⚔️ duel #2 EAD.RO INTERACTIVE SRL București S1 227.454.071 lei ⚔️ duel #3 INITIATIVE MEDIA SA București S1 209.382.186 lei ⚔️ duel #4 ESSENCEMEDIACOM ROMANIA S.R.L. București S1 206.296.532 lei ⚔️ duel #5 WPP MEDIA ROMANIA S.R.L. București S1 166.323.220 lei ⚔️ duel

Firme la aceeași adresă

BLUE RIDGE ART & GRAPHICS SRL

YOUR PROMO INNOVATY SRL

OWLET OMLET STUDIO S.R.L.

💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~13.727 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (6.053.795 lei) către cei 21 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 2.852.557 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești BT PRODUCTION GROUP SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

BT PRODUCTION GROUP SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str EMANOIL PORUMBARU 68, București, București S1
Nr. Reg. Com.: J2005014539407
CUI: 17888876

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre BT PRODUCTION GROUP SRL
Ce cifră de afaceri are BT PRODUCTION GROUP SRL?

În 2025, BT PRODUCTION GROUP SRL a avut o cifră de afaceri de 59.903.687 lei.

Ce profit a avut BT PRODUCTION GROUP SRL?

În 2025, BT PRODUCTION GROUP SRL a raportat un profit net de 6.053.795 lei.

Câți angajați are BT PRODUCTION GROUP SRL?

BT PRODUCTION GROUP SRL avea 21 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul BT PRODUCTION GROUP SRL?

Sediul social al BT PRODUCTION GROUP SRL este în Str EMANOIL PORUMBARU 68, București, București S1.

Care este CUI-ul BT PRODUCTION GROUP SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al BT PRODUCTION GROUP SRL este 17888876, iar numărul de la Registrul Comerțului este J2005014539407.

Este BT PRODUCTION GROUP SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, BT PRODUCTION GROUP SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru BT PRODUCTION GROUP SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii