AcasăDoljCAEN 3314ELECTROBOBINAJ SRL

Profil de firmă

ELECTROBOBINAJ SRL

CUI 17736304 · SRL · Reg. Com. J16/1368/2005 · Craiova, Dolj

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J16/1368/2005

📍 Aleea 7 TEILOR 15, Craiova

CAEN 3314 Repararea echipamentelor electrice

🏆 Vezi topul firmelor de repararea echipamentelor electrice din Dolj

plătitor TVA #12 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
3.977.623 lei
▲ 84,4% vs anul precedent
Rezultat net
697.337 lei
▼ 26,1% vs anul precedent
Marjă netă
17,5%
Angajați
10
▲ 11,1% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+84%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, ELECTROBOBINAJ SRL a realizat o cifră de afaceri de 3.977.623 lei, în creștere puternică (+84,4%) față de 2023.

Profitul net a fost de 697.337 lei, adică o marjă netă de 17,5%.

Echipa numără 10 angajați, iar fiecare generează în medie 397.762 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 3314, 285 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,63%.

Cifra de afaceri (lei)474k2015397k2016500k2017634k2018775k2019976k20201,9 mil20222,2 mil20234,0 mil2025
Rezultat net (lei)64k201567k2016207k2017341k2018378k2019445k20201,0 mil2022943k2023697k2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 prescurtat 3.977.623 lei 697.337 lei 17,5% 10 6.573.650 lei 2.879.326 lei 3.694.324 lei
2023 prescurtat 2.156.682 lei 943.362 lei 43,7% 9 3.637.838 lei 680.759 lei 2.957.079 lei
2022 prescurtat 1.941.981 lei 1.034.994 lei 53,3% 8 2.943.849 lei 930.132 lei 2.013.717 lei
2020 prescurtat 975.553 lei 445.004 lei 45,6% 5 930.801 lei 201.306 lei 729.648 lei
2019 prescurtat 774.927 lei 377.630 lei 48,7% 6 686.882 lei 52.239 lei 634.643 lei
2018 prescurtat 634.246 lei 340.808 lei 53,7% 6 545.560 lei 107.943 lei 438.084 lei
2017 prescurtat 500.425 lei 206.546 lei 41,3% 7 431.649 lei 131.379 lei 300.379 lei
2016 standard 397.211 lei 66.771 lei 16,8% 250.251 lei 136.544 lei 113.833 lei
2015 prescurtat 473.624 lei 63.660 lei 13,4% 8 248.674 lei 28.135 lei 220.663 lei
Industria: CAEN 3314 — Repararea echipamentelor electrice · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri112.000 lei285.495 lei 538.097 lei3.977.623 lei
Marjă netămediana industriei: 17,5% 17,5%

285 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 GE VERNOVA GLOBAL SERVICES GMBH BADEN, SUCURSALA BUCURESTI București S1 193.261.536 lei ⚔️ duel #2 SOCIETATEA PENTRU SERVICII DE MENTENANTA A RETELEI ELECTRICE DE TRANSPORT "SMART" S.A. București S1 140.146.211 lei ⚔️ duel #3 ARABELLE SOLUTIONS ROMANIA S.R.L. București S5 85.957.841 lei ⚔️ duel #4 WESTGATE INVEST S.R.L. București S5 14.782.433 lei ⚔️ duel #5 EXPERT SERVICE 24/7 SRL Prahova 13.953.031 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~3.321 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (697.337 lei) către cei 10 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 397.762 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești ELECTROBOBINAJ SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

ELECTROBOBINAJ SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Aleea 7 TEILOR 15, Craiova, Dolj
Nr. Reg. Com.: J16/1368/2005
CUI: 17736304

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre ELECTROBOBINAJ SRL
Ce cifră de afaceri are ELECTROBOBINAJ SRL?

În 2025, ELECTROBOBINAJ SRL a avut o cifră de afaceri de 3.977.623 lei.

Ce profit a avut ELECTROBOBINAJ SRL?

În 2025, ELECTROBOBINAJ SRL a raportat un profit net de 697.337 lei.

Câți angajați are ELECTROBOBINAJ SRL?

ELECTROBOBINAJ SRL avea 10 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul ELECTROBOBINAJ SRL?

Sediul social al ELECTROBOBINAJ SRL este în Aleea 7 TEILOR 15, Craiova, Dolj.

Care este CUI-ul ELECTROBOBINAJ SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al ELECTROBOBINAJ SRL este 17736304, iar numărul de la Registrul Comerțului este J16/1368/2005.

Este ELECTROBOBINAJ SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, ELECTROBOBINAJ SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru ELECTROBOBINAJ SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii