AcasăSuceavaCAEN 4719GEO'SAW SRL

Profil de firmă

GEO'SAW SRL

CUI 15796490 · SRL · Reg. Com. J33/906/2003 · Cajvana, Suceava · din 2021

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J33/906/2003

📍 Str. SCANTEII 973, Cajvana

CAEN 4719 Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

🏆 Vezi topul firmelor de comerț cu amănuntul în magazine... din Suceava

plătitor TVA #13 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
44.420.363 lei
▲ 24,5% vs anul precedent
Rezultat net
2.252.241 lei
▼ 28,6% vs anul precedent
Marjă netă
5,1%
Angajați
19
▲ 5,6% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+24%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, GEO'SAW SRL a realizat o cifră de afaceri de 44.420.363 lei, în creștere puternică (+24,5%) față de 2024.

Profitul net a fost de 2.252.241 lei, adică o marjă netă de 5,1% — peste mediana industriei (2,3%).

Echipa numără 19 angajați, iar fiecare generează în medie 2.337.914 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 4719, 6.861 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 0,69%.

Cifra de afaceri (lei)19,0 mil201626,9 mil201729,9 mil201836,6 mil201937,3 mil202040,5 mil202137,5 mil202232,8 mil202335,7 mil202444,4 mil2025
Rezultat net (lei)2,1 mil20162,6 mil20171,9 mil20181,9 mil20193,4 mil20204,2 mil20213,4 mil20222,9 mil20233,2 mil20242,3 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 44.420.363 lei 2.252.241 lei 5,1% 19 26.232.986 lei 5.005.991 lei 21.190.969 lei
2024 standard 35.683.715 lei 3.155.912 lei 8,8% 18 26.576.172 lei 6.449.679 lei 19.938.728 lei
2023 standard 32.812.553 lei 2.949.184 lei 9,0% 17 23.626.430 lei 4.430.357 lei 19.281.516 lei
2022 standard 37.482.792 lei 3.424.076 lei 9,1% 18 22.227.938 lei 5.392.023 lei 16.932.332 lei
2021 standard 40.538.213 lei 4.237.629 lei 10,5% 15 20.448.140 lei 3.979.621 lei 16.608.256 lei
2020 standard 37.290.727 lei 3.447.679 lei 9,2% 15 17.522.729 lei 3.022.102 lei 14.500.627 lei
2019 standard 36.625.790 lei 1.856.234 lei 5,1% 18 14.687.873 lei 2.574.926 lei 12.112.947 lei
2018 standard 29.861.008 lei 1.858.275 lei 6,2% 18 11.582.752 lei 1.326.038 lei 10.256.714 lei
2017 standard 26.877.899 lei 2.613.161 lei 9,7% 17 9.482.863 lei 1.813.791 lei 7.669.072 lei
2016 standard 19.034.800 lei 2.078.823 lei 10,9% 19 6.514.506 lei 1.669.063 lei 4.845.443 lei
Industria: CAEN 4719 — Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare... · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri68.850 lei211.607 lei 558.741 lei44.420.363 lei
Marjă netămediana industriei: 2,3% 5,1%

6.861 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 INFLUENT SRL Bistrița-Năsăud 176.897.708 lei ⚔️ duel #2 OLINT COM SRL Suceava 164.416.628 lei ⚔️ duel #3 RAC 74 IMPEX SRL Tulcea 162.190.778 lei ⚔️ duel #4 LANIASPORT S.R.L. București S1 122.638.983 lei ⚔️ duel #5 S.L. ALLINTEL SRL Brașov 117.080.339 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~5.645 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (2.252.241 lei) către cei 19 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 2.337.914 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești GEO'SAW SRL? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

GEO'SAW SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str. SCANTEII 973, Cajvana, Suceava
Nr. Reg. Com.: J33/906/2003
CUI: 15796490

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre GEO'SAW SRL
Ce cifră de afaceri are GEO'SAW SRL?

În 2025, GEO'SAW SRL a avut o cifră de afaceri de 44.420.363 lei.

Ce profit a avut GEO'SAW SRL?

În 2025, GEO'SAW SRL a raportat un profit net de 2.252.241 lei.

Câți angajați are GEO'SAW SRL?

GEO'SAW SRL avea 19 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul GEO'SAW SRL?

Sediul social al GEO'SAW SRL este în Str. SCANTEII 973, Cajvana, Suceava.

Care este CUI-ul GEO'SAW SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al GEO'SAW SRL este 15796490, iar numărul de la Registrul Comerțului este J33/906/2003.

Este GEO'SAW SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, GEO'SAW SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru GEO'SAW SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii