AcasăBuzăuCAEN 4213CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL

Profil de firmă

CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL

CUI 14606229 · SRL · Reg. Com. J2002000234108 · Buzău, Buzău · din 2025

🇪🇺 Identificator european (EUID): ROONRC.J2002000234108

📍 Str RĂSCOALEI 8, Buzău

CAEN 4213 Costrucția de poduri și tuneluri

🏆 Vezi topul firmelor de costrucția de poduri și tuneluri din Buzău

plătitor TVA #40 în Buzău #3 în industria sa

⚔️ Compară cu un competitor
Cifră de afaceri
110.698.599 lei
▲ 117,3% vs anul precedent
Rezultat net
18.235.709 lei
▲ 256,2% vs anul precedent
Marjă netă
16,5%
Angajați
72
▲ 5,9% vs anul precedent
A100/100
Scor de sănătate financiară

Sănătate financiară foarte bună

• Niciun semnal negativ major identificat.

✓ Profit net în 2025.

✓ Grad de îndatorare sănătos.

✓ Cifră de afaceri în creștere (+117%).

Scor informativ, calculat automat din cifrele oficiale — nu e rating de credit. Metodologia

Analiza bilanț.net

În 2025, CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL a realizat o cifră de afaceri de 110.698.599 lei, în creștere puternică (+117,3%) față de 2024.

Profitul net a fost de 18.235.709 lei, adică o marjă netă de 16,5% — peste mediana industriei (7,5%).

Echipa numără 72 angajați, iar fiecare generează în medie 1.537.481 lei cifră de afaceri pe an — productivitatea muncii.

Firma se situează în topul 25% al industriei sale după cifra de afaceri (CAEN 4213, 49 firme active).

Cota de piață estimată în codul său CAEN: 4,47%.

Cifra de afaceri (lei)12,4 mil201618,0 mil201713,6 mil201818,2 mil201920,1 mil202014,6 mil202114,4 mil202217,0 mil202350,9 mil2024110,7 mil2025
Rezultat net (lei)1,3 mil2016167k20171,3 mil20184,5 mil20195,3 mil20202,5 mil20211,4 mil20221,6 mil20235,1 mil202418,2 mil2025
MărimeProfitabilitateProductivitateLichiditateSoliditatelinia gri = mediana industriei (50)
Evoluția indicatorilor
AnCifră de afaceriRezultat netMarjăAngajațiActiveDatoriiCapitaluri
2025 standard 110.698.599 lei 18.235.709 lei 16,5% 72 53.352.713 lei 23.543.179 lei 29.809.534 lei
2024 standard 50.940.835 lei 5.119.874 lei 10,1% 68 38.234.350 lei 20.889.800 lei 17.173.825 lei
2023 standard 17.048.554 lei 1.570.648 lei 9,2% 60 19.927.903 lei 7.873.952 lei 12.053.951 lei
2022 standard 14.400.065 lei 1.421.008 lei 9,9% 61 13.733.997 lei 3.250.694 lei 10.483.303 lei
2021 standard 14.618.923 lei 2.460.565 lei 16,8% 65 19.208.731 lei 3.830.636 lei 15.378.095 lei
2020 standard 20.096.427 lei 5.344.435 lei 26,6% 49 16.960.678 lei 4.043.148 lei 12.917.530 lei
2019 standard 18.202.286 lei 4.525.474 lei 24,9% 44 11.734.201 lei 4.161.106 lei 7.573.095 lei
2018 standard 13.570.344 lei 1.299.709 lei 9,6% 43 6.317.751 lei 3.270.130 lei 3.047.621 lei
2017 standard 18.010.711 lei 167.474 lei 0,9% 38 6.405.249 lei 4.657.337 lei 1.747.912 lei
2016 standard 12.425.087 lei 1.290.811 lei 10,4% 44 7.399.660 lei 5.819.222 lei 1.580.438 lei
Industria: CAEN 4213 — Costrucția de poduri și tuneluri · 2025
25% din firme subMedianaTop 25% pesteAceastă firmă
Cifră de afaceri218.000 lei1.297.400 lei 4.580.770 lei110.698.599 lei
Marjă netămediana industriei: 7,5% 16,5%

49 firme active în acest cod CAEN · vezi topul industriei →

Competitori direcți (topul industriei)

#1 ARCADA COMPANY SA Galați 1.666.252.241 lei ⚔️ duel #2 RETTER PROJECTMANAGEMENT SRL Sibiu 469.826.523 lei ⚔️ duel #4 MS INTERPROIECT ENGINEERING SRL București S3 63.380.695 lei ⚔️ duel #5 ARGIF SA Argeș 55.539.564 lei ⚔️ duel #6 KIPPER TRANS SRL Neamț 13.481.318 lei ⚔️ duel
💰 Salariometru — cât se câștigă aici

Nicio raportare încă (afișăm medianele de la 3 raportări în sus, ca să păstrăm anonimatul). Lucrezi sau ai lucrat aici? Ajută-i pe ceilalți — anonim, 20 de secunde:

+ Adaugă salariul tău (anonim)

Nu stocăm nimic despre tine — doar funcția și suma. Publicăm numai mediane, de la 3 raportări în sus.

📈 Rezerva de mărire: ~12.061 lei net/lună per angajat

Calcul din bilanțul oficial 2025: dacă firma și-ar direcționa întregul profit net (18.235.709 lei) către cei 72 angajați, fiecare ar putea primi în plus suma de mai sus — și firma tot n-ar fi pe pierdere. E un plafon teoretic, nu o recomandare; un angajat generează aici și 1.537.481 lei cifră de afaceri pe an. Formula →

🏛 Ești CONSTRUCTII FEROVIARE...? Afișează-ți datele de identificare pe site (cerute de lege)

Legea 31/1990 (art. 74) și Legea 365/2002 obligă firmele să afișeze pe propriul site denumirea, forma juridică, sediul, numărul din Registrul Comerțului și CUI. Ia-le de-a gata, cu date verificate:

CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL
Formă juridică: SRL
Sediu: Str RĂSCOALEI 8, Buzău, Buzău
Nr. Reg. Com.: J2002000234108
CUI: 14606229

Copiază codul HTML pentru footer-ul site-ului tău:

⚠️ Pentru SRL/SA, legea cere și capitalul social — adaugă-l tu (nu apare în datele publice de bilanț).

Întrebări frecvente despre CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI...
Ce cifră de afaceri are CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL?

În 2025, CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL a avut o cifră de afaceri de 110.698.599 lei.

Ce profit a avut CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL?

În 2025, CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL a raportat un profit net de 18.235.709 lei.

Câți angajați are CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL?

CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL avea 72 angajați (număr mediu) în 2025.

Unde este sediul CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL?

Sediul social al CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL este în Str RĂSCOALEI 8, Buzău, Buzău.

Care este CUI-ul CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL?

CUI-ul (codul fiscal) al CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL este 14606229, iar numărul de la Registrul Comerțului este J2002000234108.

Este CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL o firmă solidă financiar?

Pe baza bilanțurilor oficiale, CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL are un scor de sănătate financiară A din 5 (sănătate financiară foarte bună). Acest scor e informativ, calculat automat din cifre, nu o recomandare.

În curând

✦ Raport AI Premium pentru CONSTRUCTII FEROVIARE DRUMURI PODURI SRL

Analiză aprofundată generată de AI: riscuri, tendințe, benchmark extins și recomandări. Lasă emailul și te anunțăm la lansare.

Folosim stocare locală (pe dispozitivul tău) pentru funcții precum „văzute recent". Nu urmărim și nu vindem date personale. Detalii